≡ Menu

Dokumenty do ślubu konkordatowego

Dokumenty do ślubu konkordatowego

Dokumenty do ślubu konkordatowego są niezbędne, aby zawrzeć związek małżeński. Przygotowań jest dość sporo dlatego należy jak najprędzej zabrać się za całą organizację. Chodzenie z jednej instytucji do drugiej stanie się dla nas chlebem powszednim i żadną rewelacją.

Dokumenty do ślubu konkordatowego i całe przygotowania sprawdzają i pokazują nasze umiejętności, inteligencję czy refleks w załatwianiu wszystkich potrzebnych spraw. Wtedy też śmiało możemy przystąpić do uroczystości zaślubin w kościele, które są również uznawane przez polskie prawo po dopełnieniu wszystkich formalności.„Ślub konkordatowy jest to ślub w kościele, który spełnia wszystkie warunki i wymogi, aby również stał się prawomocny w świetlne prawa. Faktem jest, że musimy sporo się nalatać, aby wszystko było idealnie na tip top. Każda para, która to przechodziła doskonale wie, że dokumenty do ślubu konkordatowego są największym utrapieniem. Papierkowa robota jest najgorsza, a i też latanie po urzędach itd. Najgorsze co może być. Nie ma to jak wybór sukienki czy butów ślubnych. Wtedy mamy czystą przyjemność, a nie stres i nerwy. Mój mąż mieszkał w innej miejscowości i nie dość, że on musiał się nalatać to do tego jeszcze ja. Chyba nie ma osoby, której nie wkurzałoby to zamieszanie. No ale cóż, trzeba się wysilić jeśli chcemy mieć męża czy żonę” opowiada Aneta.

Dokumenty do ślubu konkordatowego – co potrzebujemy…

 Jeśli chodzi o potrzebne dokumenty to jest tego dość sporo, ale co nas nie zabije to na pewno wzmocni. Oczywiście podstawa to dowody osobiste, następnie metryki chrztu, zaświadczenia o bierzmowaniu, czasami księża żądają świadectw nauki religii, ale to zależne jest od danej parafii. Kolejne zaświadczenie to potwierdzenie nauk przedmałżeńskich, zaświadczenie o wygłoszeniu zapowiedzi jeśli zgłoszone były w innej parafii, zaświadczenia o spowiedzi oraz zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku okoliczności wykluczających zawarcie związku małżeńskiego. Są to najważniejsze dokumenty do ślubu konkordatowego, które trzeba sobie załatwić. „Trochę jest załatwiania przed ślubem konkordatowym. Nie da się tego przeskoczyć i trzeba działać” mówi Natalia. Wszystko musi być dograne  w stu procentach, a wtedy będziemy mieli pewność, że nie ma mowy o żadnej wpadce. Jest to tak samo jak z filmem weselnym, który nagrywany jest przez kamerzystę. Nikt nie chce, aby połowa była super, a druga do kitu. Zawsze wszystko musi być idealnie zorganizowane. Tak samo jest z dokumentami do ślubu- wszystko musimy starannie pozałatwiać i doprowadzić do tego, aby nie można było się do niczego przyczepić.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

„Kiedy organizowałam swoje wesele myślałam, że będzie mnóstwo roboty. Chodziło mi przede wszystkim o dokumenty, które trzeba pozałatwiać. Mi to akurat tak bardzo nie przeszkadzało. Cieszyłam się całą organizacją, ponieważ związana ona była z naszym ślubem i to są najpiękniejsze chwile. Jeśli ktoś marudzi i narzeka to ja tego nie rozumiem. Tak to jest z organizacją uroczystości i trzeba zabrać się do roboty, aby później były efekty, a to że załatwiania papierków jest dość sporo to nic się na to nie poradzi. Wiele par młodych to przechodzi i jakoś dają radę. Jeśli to miałby być największy problem w życiu to ja poproszę takich więcej” mówi Aneta.  Dokumenty do ślubu konkordatowego to długotrwały proces, który musi potrwać określoną ilość czasu. Pamiętajmy, że mimo wszystkich załatwionych formalności w dniu ślubu niezbędne jest posiadanie przy sobie dowodów osobistych, kartek ze spowiedzi i obrączek. Bez tego ani rusz. Jeśli chodzi o kartki ze spowiedzi to na pewno możemy załatwić to z księdzem wcześniej, ale obrączki jak i dowody muszą być obecne. Najlepiej przekazać je mamie czy innej bliskiej osobie, która nie zapomni wziąć ich ze sobą.

Ślub kościelny czyli konkordatowy jest bardzo ważną uroczystością dla młodych, a dopilnowanie najważniejszych spraw jest priorytetem. Nie obędzie się bez tych wszystkich formalności, które doprowadzą nas przed ołtarz i zapewnią upragnione ślubowanie przed Bogiem i zgromadzonymi gośćmi. Dokumenty do ślubu konkordatowego to podstawa do zawarcia związku małżeńskiego i zawsze powinniśmy pamiętać o dopilnowaniu wszystkich najważniejszych spraw, które są z tym związane.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Dokumenty do ślubu konkordatowego, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor