≡ Menu

Ile kosztuje ślub

Ile kosztuje ślub

To ile kosztuje ślub zależy tylko i wyłącznie od pary młodej. Każdy ma swoją wizję ślubu, którą skrupulatnie realizuje krok po kroku. To ile wydamy i co będzie wchodziło w skład i atrakcje związane ze ślubem i weselem sami sobie dyktujemy i dążymy do wyznaczonych celów, które będą później procentować w tak ważnym i wyjątkowym dla nas dniu. Wiele par w czasie całej organizacji zastanawia się ile kosztuje ślub oraz na jak wiele mogą sobie pozwolić, aby nie zostać z wielkimi długami i kredytami, które później trzeba spłacać latami.

Ania, która bardzo chce wyjść za mąż za swojego chłopaka opowiada:”Planujemy ślub, ale nie wiem kiedy w ogóle będzie mógł on się odbyć. Ciężko jest dostatecznie dużo nazbierać pieniędzy, ale zorganizować wszystko tak jak się chce. Przecież to ogromne koszty, a u nas w rodzinie z dwóch stron będzie około 90 osób więc nie ma szans, aby się udało bez kredytu.Znowu ja nie chcę pakować się w pożyczki bankowe bo wiem, że rata będzie duża. Koleżanka ma kredyt i płaci 8zł bez paru groszy, a kredytu wzięła 33 tysięcy. Więc nie ma się co dziwić, że człowiek się boi. Jak sobie pomyślę, że miałabym płacić prawie tysiąc złotych przez pięć lat to dosłownie wymiękam. Troszkę odkładamy, ale kiedy uda nam się nazbierać chociaż połowę kwoty to nie mam pojęcia. To ile kosztuje ślub sprawia, że pary decydują się żyć na kocią łapę i nie spieszą się ze ślubem. W sumie już dawno minął okres wstydu, że mieszka się razem wcześniej, dla mnie to też nie takie straszne, no chyba, że dziecko będzie przed ślubem to już jakoś mi nie pasuje- wolę poczekać do ślubu.”

Ile kosztuje ślub – z motyką na słońce?

Ile jest par, które nie mając wystarczających środków i tak decydują się na wzięcie ślubu? Oczywiście jest wiele czynników dlaczego tak się dzieje. Najbardziej zwyczajny, aby nie wyrazić się inaczej jest chęć pokazania się. Są ludzie, którym to odpowiada i na pewno dobrze się z tym czują. Ewentualność jest też taka, że w drodze jest dziecko i wtedy również decydujemy się wszystko przyspieszać. Tutaj często, gęsto w grę wkraczają rodzice, którzy w wielkim tempie próbują wszystko przyspieszać i zorganizować jeszcze przed urodzeniem dziecka. Wszystko jest ok, ale co zrobić kiedy brakuje pieniędzy i nie wiemy jak wszystko zorganizować? Ile kosztuje ślub każdy się domyśla i to nas też przeraża, ale kiedy nie ma wyjścia musimy działać…

„Ja trochę zaryzykowałam ze ślubem i w ogóle z wydatkami związanym z całą uroczystością. Myślałam z chłopakiem, że wszystko będzie ok, ale troszkę się przeliczyliśmy. Nie dość, że wzięliśmy kredyt to jeszcze musieliśmy dopłacać za salę z pieniędzy od gości, jakoś koło 7 tysięcy trzeba było wyłożyć. Nie chodziło nam o ślub dla rozgłosu, żeby każdy wiedział, ani też nie byłam w ciąży i nikt na nas nie naciskał. Po prostu bardzo chcieliśmy być razem  i zalegalizować nasz związek. Wszystko jest takie drogie, że nie ma szans nie pożyczać pieniędzy czy nawet nie wziąć kredytu. Niestety tak jakoś wyszło, że dopłacaliśmy za noclegi dla gości i salę, ale nie żałujemy bo wesele było wspaniałe. Wybawiłam się z mężem jak nigdy dotąd i naprawdę jesteśmy szczęśliwi. Nawet spłacając raty kredytu. Za resztę pieniędzy, które nam zostały pojechaliśmy na wycieczkę zagraniczną i trochę wyremontowaliśmy mieszkanie.” To ile kosztuje ślub jest kłopotliwe dla niejednej pary. Liczy się to bowiem z wielkimi wydatkami, ale i też ogromny stresem i dobrą organizacją. Wszystko musi być przemyślane i najlepiej zapisane w organizatorze oraz realizowane krok po kroku. Jest to bardzo dobry pomysł, żeby się nie pogubić w tym wszystkim. Zapis najważniejszych wydatków i przeliczanie co ile wyniesie sprawi, że nie będziemy zakłopotani kiedy zabraknie nam pieniędzy bo nadzwyczajnie w świecie nie będzie takiej sytuacji. Właśnie dlatego tak ważna jest organizacja i odpowiednie podejście do sprawy. Ślub związany jest z ogromnymi wydatkami. Wszystko zamyka się z chwilą kiedy wiemy ile, co gdzie i jak. Pamiętajmy również, że kwota będzie większa jeśli zatrudnimy profesjonalnego kamerzystę, który nagra nam wspaniały film. Ślub i wesele z pewnością nie możemy zaliczyć tych tanich uroczystości, to ile kosztuje ślub powinna wiedzieć każda para i na pewno powinna dokładnie analizować swoje wydatki.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Ile kosztuje ślub, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
baner_1_300x250_m

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor