≡ Menu

Ile po zaręczynach ślub

Ile po zaręczynach ślubIle po zaręczynach ślub

Ile po zaręczynach ślub zaplanować i zorganizować zastanawia się wiele par, które przeżyły te wyjątkowe chwile. Nie jest to w końcu łatwa decyzja i podjęcie jej w złym momencie rodzi wiele konsekwencji. Przede wszystkim chodzi o zbyt wczesne zarezerwowanie terminu, które wiąże się z brakiem czasu na wybór odpowiedniego zespołu na wesele i na przykład również kamerzysty, który będzie wszystko filmował.Ile po zaręczynach ślub – jest pytaniem, na które najlepszą odpowiedzią jest stwierdzenie czy zdążymy z całą organizacją. Na pewno potrzeba nam minimum pół roku, choć i to może być za mało. Chcąc mieć wszystko co najlepsze na swoim ślubie i weselu należy zmierzyć się z czasem i przekalkulować wszystkie za i przeciw. „Datę ślubu wraz z narzeczonym i rodzicami ustaliliśmy na obiedzie zaręczynowym. Wtedy też dostałam pierścionek zaręczynowy. Postanowiliśmy, że wspólnie wybierzemy datę, oczywiście najbardziej dogodną dla wszystkich. U nas każdy kocha lato więc z tym nie było problemu. Miesiąc, na który się zdecydowaliśmy to czerwiec. Zaręczyny mieliśmy w listopadzie więc zostało nam na wszystkie przygotowania 8 miesięcy i powiem szczerze, że to już było na styk. Mieliśmy mały problem z zespołem bo te najlepsze miały rezerwację na półtora roku do przodu, ale ostatecznie się udało. Jeśli chodzi o kamerzystów to wszystko się udało, a z suknią czy tortem nie ma większych problemów. Zawsze największy problem jest właśnie z zespołem i filmowcami i dlatego warto dużo wcześniej wyznaczyć termin ślubu i wesela” opowiada Mirka.

Ile po zaręczynach ślub – czy to takie ważne?

Jest wiele stron w internecie poświęconych tematowi ile po zaręczynach ślub zorganizować. Przeważnie wypowiadają się kobiety, dziewczyny, które jednogłośnie stwierdzają, że nie ma znaczenia kiedy się odbędzie ten magiczny dzień. Są również takie osoby, które twierdzą, że związki, w których zwleka się ze ślubem dość długo są już „przechodzone” więc najlepiej wyjść za mąż szybko- na przykład do roku czasu.Zaręczyny

„Mama zawsze mi mówiła, że skoro człowiek się zaręcza to na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że niedługo odbędzie się ślub. Skoro nie planujemy ślubu i wesela to po co się oświadczać, można przecież poczekać jeszcze trochę. Więc kiedy zechcieliśmy się zaręczyć przeanalizowaliśmy wszystko pod względem czasu i finansów na ślub, który jak dla nas powinien się odbyć do roku czasu od chwili zaręczyn. Tak też się oczywiście stało, a my wszystko zdążyliśmy świetnie zorganizować. Każdy ma inna tradycję, jedni biorą szybkie śluby, a inni zaś czekają. Dla jednych nie ma znaczenia czy to będzie za rok czy za dwa, znowu inni sugerują się tym, że nie ma czasu do stracenia. Czasami bierzemy pod uwagę rady rodziców, czy osób starszych, ale oczywiście ostateczna decyzja należy do nas” mówi Roksana.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

Ile po zaręczynach ślub trzeba dokładnie przemyśleć i zastanowić się nad czasem jaki musimy poświęcić na wszystkie przygotowania. Jeśli od zaręczyn do ślubu będzie zbyt krótki czas to wtedy trudniej będzie wszystko zorganizować. Warto więc zostawić sobie rezerwę w postaci dodatkowych miesięcy, aby później nie łapać się za głowę i nie panikować, że na nic nie starcza czasu.

Ja to miałam burze na morzu” śmieje się Monika. „Za wszystko zabraliśmy się za późno, a później myślałam, że dostanę jakiegoś zawału. Budziłam się nocami ze stresu. Suknia nie była gotowa na czas, kamerzysty wciąż nie mogliśmy wybrać, a tort okazał się pomyłką i kiedy dostaliśmy na próbę, aby spróbować to myślałam, że się rozpłaczę. Po zaręczynach mieliśmy tylko cztery miesiące, a to stanowczo za mało. Na pewno musiałby to być z rok, a może i półtora roku. Ile po zaręczynach ślub jest pytaniem, na które już dziś znam odpowiedź: na pewno nie cztery miesiące, a na sto procent rok lub więcej.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ile po zaręczynach ślub, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor