≡ Menu

Ile wina na wesele

Ile wina na wesele

Ile wina na wesele powinniśmy zamówić zastanawia się wiele par młodych. Dlaczego to takie ważne i czym się sugerujemy? Na pewno bardzo istotny fakt jest taki, że nie powinno raczej być go więcej niż wódki.  Ile wina na wesele przy założeniu, że weźmiemy po butelce „na głowę” stawia nam proste rozwiązanie.

Połowa gości z pewnością nawet nie ruszy takiego alkoholu, a chodzi tutaj przede wszystkim o mężczyzn. Jeśli znowu popatrzymy na kobiety to z pewnością możemy liczyć na zaangażowanie…

„Jeśli chodzi o ilość wina na weselu to najpierw należy przeanalizować ile będzie osób. Odliczyć dzieci i osoby niepijące no i przemyśleć kwestię mężczyzn, którzy przeważnie piją tylko i wyłącznie wódkę. Na pewno nie ma co przesadzać i kupować tyle butelek ilu jest gości bo zazwyczaj połowa to i tak za dużo. Wino przeważnie podaje się do obiadu, a następnie ustawia na stołach do dalszego konsumowania. Sięgają po nie przeważnie kobiety i na pewno nie przepiją tylu butelek ile stoi. Wniosek jest taki, że wino powinno być w ilościach symbolicznych. Nie ma co przesadzać i kupować hurtem. To ile wina na wesele powinni decydować młodzi, a najlepiej obyty w temacie powinien być pan młody- w końcu to mężczyźni są znawcami trunków wysokoprocentowych i nie możemy odbierać im tej przyjemności. Chociaż… nie wiadomo czy nie zachce się im kupować hurtowo wtedy na pewno trzeba wkraczać do akcji” śmieje się Bogusia. „Najlepiej wszystko wygląda kiedy panowie zaczynają szaleć na parkiecie, a nie zdają sobie sprawy, że zostają kamerowani, a później wszystko zostaje odtwarzane, a my mamy niezły ubaw – ach ci nasi dżentelmeni…facet plus alkohol zawsze równa się śmiech , zabawa i zero stresu.”

Ile wina na wesele – wyliczenia, wyliczenia…

Na stronach internetowych aż roi się od pytań w jaki sposób policzyć ile wina na wesele będzie najodpowiedniejsze oraz jak uchronić się przed jego brakiem w trakcie całej imprezy.

Kiedy zaczniemy to kalkulować możemy sporo namieszać więc należy zrobić to z głową. Najlepiej obliczyć ile kieliszków znajduje się w winie musującym jak i spokojnym i później przełożyć to na ilość gości oraz porcji ile orientacyjnie mogą wypić. Nie jest to takie straszne na jakie wygląda więc głowa do góry i do roboty.

„U mnie na weselu było 20 osób i ja zamówiłam 5 butelek wina musującego oraz 7 butelek wina spokojnego przy założeniu, że każdy wypije dwa kieliszki. Starczyło idealnie, ale powiem szczerze, że polecam brać troszkę więcej. Ja miałam akurat na styk, ale jakby się przyjęcie nie kończyło to kto wie. Tak źle i tak niedobrze. Koleżanka znowu mówiła, że u niej prawie w ogóle wino nie poszło tylko sama wódka więc nie ma reguły. Uważam też, że istotne jest ile młodych ludzi będzie na weselu bo wtedy na pewno pójdzie więcej wódki. Znowu starsi lubują się bardziej w winach. Przynajmniej takie mam odczucia obserwując i bywając na weselach, a naprawdę na wielu byłam i dużo widziałam.” twierdzi Kamila.

To ile wina na wesele kupujemy na pewno stanowi ważną część organizacji, ale pamiętajmy, że jeśli nie jesteśmy pewni w stu procentach to powinniśmy kupić trochę więcej. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Najwyżej powiększymy swoją piwniczkę z winami i nic się nie zmarnuje. Trzeba też pamiętać o wódce bądź winie, które daje się każdej parze na koniec wesela. Jest to miły gest i sprawia wiele przyjemności gościom. No i trzeba się liczyć również z tym, że w trakcie imprezy mogą wyskoczyć niespodziewane konkursy, w których zazwyczaj można wygrać wino bądź wódkę.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

„U nas na weselu poszło dużo wina i dużo wódki. Już później tak się rozkręciliśmy, że sami wymyślaliśmy zabawy z zespołem, aby każdy mógł wygrać dobre wino. Kupiliśmy tego stanowczo za dużo i później troszkę porozdawaliśmy. Sprawiało nam to wiele radości, a goście byli bardzo zadowoleni. Dużo również nam zostało alkoholi także już samo przez się mówi jak bardzo przesadziliśmy. Ja chyba brałam 2 razy 0,7 na osobę i do tego tyle samo wina. Później wszystko zwalałam na męża, a tak naprawdę nie miał z tym nic wspólnego, a ja w tajemnicy poszłam zamawiać taka jestem sprytna. Kiedy mój brat usłyszał ile kupiłam tego wszystkiego to zamarł.

W sumie mogłam poprosić kogoś o pomoc, a ja taka Zosia samosia myślałam, że sama sobie poradzę. Jakby nie patrzeć zapasy mam do dnia dzisiejszego- kto ma ochotę na imprezę z wódką weselną i pysznym winkiem? Śmieje się Ewa. To ile wina na wesele potrzebujemy trzeba dokładnie policzyć i przeanalizować, zbytnia przesada niczemu nie służy i zaniża nam budżet- zawsze lepiej zastanowić się dwa razy albo poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego od nas.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Ile wina na wesele, 4.0 out of 10 based on 3 ratings

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor