≡ Menu

Jak zorganizować wesele

Jak zorganizować wesele

Jak zorganizować wesele oraz co powinno być motywem przewodnim naszej uroczystości zastanawia się wiele par młodych. Najważniejsze jest to, aby nie dać się zwariować w natłoku wszystkich obowiązków oraz nerwowych sytuacji, które czasami doprowadzają nas do obłędu.

Jak zorganizować wesele w sposób profesjonalny wiedzą nieliczni, a ich spokój i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach opanowana jest idealnie. Bardzo ważne jest, aby orientować się co potrzebujemy, chcemy, na co liczymy i co nam najbardziej odpowiada…

Pamiętajmy, że wszystko dokładnie będzie kamerowane przed operatora więc musimy wypaść jak najlepiej i przedstawić się w bardzo jasnym i pozytywnym świetle. Wybory, ach te wybory…Kiedy wyznaczamy termin ślubu musimy również zacząć poszukiwać odpowiedniej sali na wesele. Sprawa nie jest łatwa, ponieważ w zasięgu ręki z pewnością mamy wiele domów weselnych, a ich standardy są różne. Na pewno każda z nas chciałaby mieć jak najlepsze warunki, ale nie zawsze jest tak, że pozwala nam na to budżet weselny. Jeśli tak – stawiajmy zawsze na skromniejsze miejsce, ale za to czyste, z ogrodem, miłą obsługą i pysznym jedzeniem. Termin i rezerwacja sali to z pewnością od pół do roku czasu wcześniej. Wszystko zależy od danego miejsca. Następnym wyborem jaki nas czeka to oczywiście zaproszenia ślubne, które muszą być piękne, oryginalne i pasujące do naszej osobowości. Wysyłamy je zazwyczaj dwa miesiące wcześniej. Kolejną ważną decyzją, którą musi podjąć panna młoda jest wybór sukni ślubnej, obrączki, menu, alkohol, garnitur przyszłego męża, auto do ślubu i oczywiście kamerzystę z prawdziwego zdarzenia. Jak widać to jak zorganizować wesele nie jest takie proste, a wszystkie decyzje muszą być odpowiedzialne i przemyślane. Nie będziemy przecież kupowały sukni ślubnej rok wcześniej bo co jeśli zgubimy zbędne kilogramy bądź odwrotnie.

Jak zorganizować wesele – krok po kroku…

Kiedy organizujemy wesele pamiętajmy, że tutaj liczą się terminy. Wszystko musi być idealnie zaplanowane. Chodzi przede wszystkim o wiadomości, że np. zaproszenia wysyłamy dwa miesiące wcześniej, ostatnie przymiarki sukni ślubnej powinny być około 2 tygodni przed uroczystością, salę musimy wynająć około pół do roku czasu wcześniej, zespół muzyczny jak i kamerzysta również musimy zarezerwować długo przed czasem- w zależności od popularności można liczyć nawet na rok do przodu.

„Ja miałam niezłą sytuację z kamerzystą. Miałam idealnego na oku, ale jak się okazało poszłam za późno. Tzn. pół roku wcześniej, ale się okazało, że mają zarezerwowane wszystko już rok do przodu. Byłam bardzo zła, ale co zrobić. Wyszukałam kogoś zupełnie innego. To samo miałam z zespołem i teraz widzę, że poszukiwanie i rezerwacja pół roku do przodu to troszkę za późno. Wszystko zależy jaka miejscowość i co prezentują firmy, które chcemy wynajmować” mówi Ania. To jak zorganizować wesele i co powinno mieć największe znaczenie dowiemy się również z przewodników dla młodych narzeczonych. Są tam bardzo praktyczne porady i pomoc w jaki sposób zorganizować wszystko idealnie i profesjonalnie. Pamiętajmy również o alkoholu, torcie, winach i wszystkich innych pysznościach zaliczanych do menu. Jeśli nie mamy czasu na tą całą organizację zawsze możemy wynająć konsultantkę ślubną, która wszystko dla nas załatwi. Nie ma tego złego…wszystko zależy od naszych możliwości.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

„Kochane kobiety nie zapominajcie również, że w skład przygotowań wchodzi makijaż ślubny, suknia, uczesanie i co najważniejsze buty, które po kupieniu trzeba koniecznie rozchodzić w domu. Ja tak robiłam i nie bolały mnie w ogóle nogi. Mówię poważnie i wiem co się z tym wiąże. Kuzynka tak się załatwiła na własnym weselu, że nie mogła chodzić. Szok dosłowny i do tego płacz, a na koniec tańczenie w wygodnych baletkach…” mówi Aurelia. Organizacja wesela jest bardzo ważną rzeczą i to od niej zależy jak wypadnie cała uroczystość oraz jak my się pokażemy. Oczywiście każdy chce, aby wszystko udało się idealnie, ale do tego potrzeba wielkiego samozaparcia, determinacji, spokoju ducha, opanowania i koncentracji. Przede wszystkim pamiętajmy o terminach i wcześniejszych rezerwacjach, a wszystko na pewno się uda. To jak zorganizować wesele i jak sprawić, aby było spełnieniem naszych marzeń możemy przekonać się osobiście- na własnej skórze.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jak zorganizować wesele, 10.0 out of 10 based on 1 rating
baner_1_300x250_m

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor