≡ Menu

Koszt wesela na 100 osób

Koszt wesela na 100 osóbKoszt wesela na 100 osób

Koszt wesela na 100 osób na pewno nie jest i nie będzie mały. Kiedy zapraszamy taką ilość gości musimy liczyć się z dużymi kosztami jak i również z wielką, czasochłonną organizacją. Impreza na sto osób to nie lada wyzwanie i z pewnością trzeba się do niej doskonale przygotować.Koszt wesela na 100 osób uzależniony jest od danej restauracji, lokalu czy domu weselnego.  Ważne jest co wliczone zostaje w cenę, a co kupujemy, organizujemy na własny rachunek. Ważny jest również nocleg dla przyjezdnych gości, a jeśli jest ich większość to również wiąże się z wielkimi wydatkami.

„Moje wesele odbyło się właśnie na sto osób, cena ze wszystkim, ale bez alkoholu wynosiła 160 zł z poprawinami. Tort, jedzenie- tzn parę gorących posiłków, przystawki, owoce, sałatki i tak dalej, napoje, kawa, herbata. Nie musiałam zajmować się niczym, chodzić po cukierniach i zamawiać tortu jedynie kupowałam alkohol w hurtowni, aby było troszkę taniej. Koszt całego ślubu i wesela wyniósł nas około 35 tysięcy. Plus- minus bo w międzyczasie kupiliśmy również za te pieniądze pralkę i lodówkę. Koszt wesela na 100 osób na pewno odchudzą naszą kieszeń, ale czego się nie robi żeby przeżyć wszystko tak jak sobie wymarzyliśmy. Pewnie byłoby troszkę taniej gdybyśmy sami kupowali napoje i możliwe, że również tort, ale pani z domu weselnego namówiła nas, że sami to załatwią. W sumie dobrze się stało i bardzo nam się wszystko podobało” stwierdza Ala.

Koszt wesela na 100 osób – wyliczenia…

Jak wiadomo koszty ślubu i wesela nie należą do tanich. Nie chodzi przecież o samo jedzenie czy alkohol, ale ważny jest również idealny zespół czy kamerzysta, który będzie filmował wszystko co się wydarzyło tego pięknego dnia. Musimy się również ubrać, kupić suknię ślubną, garnitur i tak dalej więc jak widać kosztów jest naprawdę dużo. Wszystko się w nie wlicza więc jeśli na przykład chcemy zaoszczędzić najlepiej zaprosić mniej gości, a jak wiadomo nie jest to takie proste kiedy bardzo chcemy, aby wszyscy byli obecni.

„Prawda jest taka, że jeśli chce się zaoszczędzić trzeba zmniejszyć liczbę gości. Ja musiałam tak zrobić bo inaczej nie dało się, aby koszt wesela na 100 osób się zmniejszył. Wyliczałam z chłopakiem, są nawet takie fajne kalkulatory wyliczeń w internecie i doszliśmy do wniosku, że za bardzo nie da się zaoszczędzić. Chcieliśmy zrealizować nasze plany tak jak to sobie wymyśliliśmy więc nie mogliśmy się wycofać. Pomyślałam sobie, że jeśli nie będzie jakiejś ciotki z zagranicy, czy zaprosimy jedną koleżankę mniej to nic się nie stanie. Tak postanowiliśmy i tak zrobiliśmy. Koszty związane ze ślubem są ogromne i jeśli zastanawiamy się nad zaproszeniem takiej ilości osób to zawsze musi być to bardzo przemyślane. Podziwiam osoby, które mają wesela na 200 osób, to dopiero musi być świetne przeżycie zaprosić tyle ludzi. Jeśli się ma pieniądze to dlaczego nie. Ja jakoś jestem przeciwniczką kredytów i bardzo chciałam, aby nie doszło do tego, że będę musiała skorzystać z usług banku. Nam się udało, ale naprawdę nie było łatwo. Długo zbieraliśmy pieniądze” mówi Karina.

Koszt wesela na 100 osób to tak mniej więcej 30- 40 tysięcy. Rachuje się to właśnie w takiej granicy, ale nie jest to oczywiście reguła. W internecie znajdziemy wiele wypowiedzi na ten temat oraz porad jak zmniejszyć koszty. Pary wzajemnie pomagają sobie i wymieniają się doświadczeniami. To jest najlepszy sposób kiedy próbujemy ciąć koszty wesela.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

Koszt wesela na 100 osób-opinie i rady

„Dużo można dowiedzieć się z internetu. Ja razem z chłopakiem przeglądaliśmy ciekawe stronki, które uświadamiają i dostarczają wielu informacji o weselu tak dużym jak na sto osób. Jedna dziewczyna fajnie wszystko wyliczyła, od a do z miała wypisane co, ile kosztuje. W sumie to właśnie od niej zaczerpnęliśmy dużo wskazówek” mówi Zuza.

Jak wiadomo nie od dziś koszty wesela są bardzo wysokie. Wszystko zależy od ilości zaproszonych gości oraz standardzie wesela. Przeciętne ceny wahają się właśnie w granicach do 40 tysięcy i jest to najbardziej prawdopodobna kwota plus- minus. Koszt wesela na 100 osób to bardzo duży wydatek i jeszcze większe zaangażowanie, które później procentuje i zostaje docenione.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Koszt wesela na 100 osób, 10.0 out of 10 based on 1 rating
baner_1_300x250_m

Comments on this entry are closed.

Next post:

Previous post:

SEO Powered By SEOPressor