≡ Menu

Koszty ślubu

Koszty ślubuKoszty ślubu

Jeżeli chodzi o koszty ślubu to są one naprawdę różnorodne. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy i jak duża ma być uroczystość. Wiąże się to z liczbą gości, salą, zespołem i dodatkowymi atrakcjami, które przecież nie są wcale takie tanie. Koszty ślubu i to na jakie wesele nas stać wiemy sami najlepiej. Warto więc pomyśleć  sobie o małej analizie wydatków związanych ze ślubem i weselem, aby później nie zrobić wielkich oczu, że na coś nam brakuje pieniędzy bądź, że musimy z czegoś zrezygnować.„Wydatki związane ze ślubem i weselem są wielkie i nie ma się co oszukiwać. Ja zrobiłam takie na 80 osób bo po prostu nie dało się nie zaprosić rodziny, a już ze strony mojej mamy jest sześć sióstr więc nazbierało się troszkę gości. Musieliśmy wydać razem z chłopakiem około 28 tysięcy i powiem szczerze, że to duża suma. Biorąc pod uwagę koszty ślubu, a konkretnie kredyt, który trzeba oddać podwójnie(odsetki) to już w ogóle. Za taką kwotę można porządnie wyremontować mieszkanie albo kupić samochód. Oczywiście niczego nie żałujemy, ale analizujemy i stwierdzamy, że uroczystość zaślubin to piękna sprawa, ale pieniążki również są przepiękne, a właściwie ich brak, a jak wiadomo nigdy nie zwróci się całość od gości, którzy wykładają pieniądze na prezent” śmieje się Aldona. „ Ja chciałam mieć wielkie wesele więc jestem zadowolona, nie wyobrażam sobie tego w żaden inny sposób” dodaje.

Koszty ślubu – obawy i przemyślenia…

Koszty wiązane ze ślubem są duże jeśli robimy dużą uroczystość. Jeśli natomiast ktoś zaprasza 20 osób to jak wiadomo ma bardziej ułatwione zadanie no i koszta od razu są mniejsze. Jeśli natomiast liczymy, że wesele nam się zwróci to raczej nie ma na co liczyć. „Jasne, że nigdy nie zwrócą się pieniądze za całe wesele bo to oznacza, że każdy musiałby wykładać niezłe pieniądze, a nie np. kupować komplet talerzy na bazarku. To jest chyba najgorsze i bardzo denerwujące. Nikt nie mówi o wielkich sumach, ale czy nie lepiej dać nawet tą stówkę żeby młodzi sami sobie coś kupili, aniżeli kupować jakieś dziwne talerzyki we wzorki z tamtej epoki?” śmieje się Iwona. „Możliwe, że zdarzają się pary, które mają zwrot kosztów, ale osobiście nie spotkałam się z takimi. Ja nie dostałam z mężem nawet połowy. Z jego strony goście byli trochę oporni i woleli dawać pościele także jeśli ktoś chce pościel oddam za darmo bo około 15 zestawów na pewno mi się nie przyda. Koszy ślubu są związane z liczbą gości i z faktem czy robimy poprawiny czy też nie. Im więcej ludzi tym większe opłaty i nie ma się co dziwić. Do tego dochodzą atrakcje, alkohol, suknia, fryzjer itd…wyliczeniom nie ma końca. Ja duże wesele i oczywiście nie żałuję, było super, zabawa weselna do białego rana- jednym słowem fantastycznie.”Ślub ceny

Koszty ślubu zazwyczaj wywołują w nas obawy. Są pary, które nie mają wielkich nakładów finansowych i zastanawiają się skąd wykombinować potrzebne pieniądze, a nie jest to wcale takie proste. Jakby nie patrzeć kredyt również kosztuje, a znowu chcąc tego uniknąć musielibyśmy czekać ładnych kilka lat, aby się w końcu pobrać kiedy nazbieramy potrzebną sumkę. Także wszystko to kwestia wyboru i tego czego oczekujemy. Wielkie weselicho albo małe wesele, mnóstwo gości albo cięcia wśród rodziny, auto profesjonalne czy też nasze, przyozdobione w kwiaciarni itd. Jest wiele dylematów i pytań związanych właśnie z kosztami.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

„Jasne, że każda z nas chciałaby mieć ogromne wesele z wszystkimi możliwymi atrakcjami. Biała, piękna suknia, limuzyna lub inny wspaniały samochód. Do tego wszystkiego profesjonalny kamerzysta, który będzie filmował całą uroczystość i wszystko co najważniejsze. Prawda, że to piękne? Do tego wszystkiego jakbyśmy nie musieli martwić się o pieniądze to już w ogóle byłoby super. Kupujemy co chcemy i nie zważamy na nic. Chociaż…. z drugiej strony po co ma nam uderzyć woda sodowa do głowy” opowiada zadowolona Malwina. „ W sumie sztuką jest również zrobić coś z niczego albo po prostu zrobić za taką kwotę jaką mamy dostępną na daną chwilę. To chyba najlepsze rozwiązanie.”

Jak wiadomo nie od dziś ślub i wesele wiążą się z kosztami, które czasami sprawiają, że nie możemy się zdecydować co i jak ma wyglądać. Są to tzw. ograniczenia i tylko od nas zależy czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Koszty ślubu trzeba dokładnie przeanalizować i dążyć zgodnie z zakładamy planem, a wtedy na pewno wszystko się powiedzie i każdy będzie zadowolony.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
baner_1_300x250_m

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor