≡ Menu

Koszty wesela

Koszty wesela

Koszty wesela składają się na wiele czynników. Wszystko zależy od naszych zamiarów-  tzn. od tego jak duże ono będzie oraz jakie atrakcje przygotujemy dla siebie i gości. Jak wiadomo wszystko kosztuje i nie mamy co liczyć na małe wydatki jeśli chcemy zaszaleć w tym wspaniałym i szczególnym dla nas dniu.zdjecie1

Koszty wesela związane są z wynajęciem sali, limuzyny, kupieniu sukni, garnituru, kwiatów dla rodziców, kiedy dziękujemy im za trud jaki poświęcili wychowując nas. Płacimy za każdego gościa z osobna, do tego dochodzi nocleg, odpowiednie menu, zespół i najważniejszy kamerzysta, który utrwala nasze magiczne chwile.

„Wesele zawsze kosztuje i nie ma nawet opcji żeby było inaczej. Ja wraz z mężem zapłaciliśmy bardzo dużo za wszystkie zachcianki, ale największą rolę przywiązywałam do kamerzysty. No nie wspominając o mojej sukni ślubnej” śmieje się Malwina. „ Jak wiadomo wszystko jest bardzo ważne, ale kamerzysta zostawia ślad po sobie zapewniając nam profesjonalne nagranie. Wynajęłam firmę, która pracowała dwoma kamerami, byli bardzo mili i kulturalni i zapewnili, że wszystko pójdzie ok. Właśnie Ci panowie zainspirowali mnie mówiąc, że ślub i wesele i ta cała otoczka są bardzo ważne. Im bardziej wkręcę się w szczegóły tym później film będzie lepszy, ponieważ oni uchwycą jak największą ilość wspaniałych sytuacji, miejsc, chwil, gości, wystrój sali będzie przecież widoczny, kościół również odgrywa ważną rolę. Gdzieś w tym wszystkim to jest i zawsze będzie ważne chociaż na pewno nie najważniejsze i wiadomo, że liczą się młodzi i przysięga składana przed Bogiem.”

Koszty wesela – „Gdzie ja na to zarobię!”

Kiedy przeliczamy ile wyniesie nasze wesele to pewnie nie raz zastanawiamy się skąd wziąć pieniądze na taką imprezę. W końcu nie są to grosze, a poważna kwota, która na pewno nie zwróci się w stu procentach z prezentów od gości.

„Na swój ślub i wesele musiałam wziąć z mężem kredyt. Niestety nie mogliśmy sobie pozwolić na organizację bezstresową z opcją „full gotówka pod poduszką”. Mąż nie lubi kredytów i nigdy nie byliśmy zmuszeni do zadłużania się, ale kwota 50 tysięcy była dla nas za duża. Chcieliśmy wesele z pompą i takie też było, ale zawsze krąży mi gdzieś ta ogromna kwota, którą trzeba spłacać. Na całe szczęście został nam już tylko rok. Jeśli chodzi o męża to nie jeden raz narzekał: „Skąd ja mam Ci wytrzasnąć taką kwotę kochanie?” Chyba czekał na moją odpowiedz typu: „Nic się nie martw, coś załatwię i kredytu nie weźmiemy.” Niestety tak się nie stało i musieliśmy iść do banku. Oczywiście nie żałujemy, ale opowiadam, że koszty wesela są ogromne i jeśli mamy mnóstwo gości jak w naszym wypadku to już w ogóle.”

Koszty wesela związane są w bardzo dużym stopniu z ilością zaproszonych gości. Jeśli będzie ich około 100, a przykładowo menu na dwa dni wynosi 170 zł to prosty rachunek… a gdzie pozostałe rzeczy?

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

„Jeśli chodzi o gości weselnych to właśnie na nich popłynęliśmy bardzo dużo. Ja jestem taka, że bardzo chciałam wszystkich zaprosić, a nie potem wysłuchiwać dlaczego ten ma być, a tego ma nie być. Moja mama była skłonna do takich teorii. W sumie nawet nie o to chodzi, sama chciałam, aby wszyscy mogli zawitać dlatego zaprosiłam całą rodzinę i znajomych. Chociaż miałam chwile zwątpienia czy kogoś nie odpuścić ze względu na koszty. U mnie jest ponad 60 osób u męża 30 plus znajomi- więc troszkę wyszło. No co zrobić, ważne, że była świetna zabawa, a my nie żałujemy ani jednego wydanego grosza” mówi Gabrysia. Ślub i wesele to bardzo ważna uroczystość dla przyszłych małżonków. Kiedy stres już minie po złożeniu przysięgi kierujemy się w stronę lepszego, szczęśliwego jutra…i wesela, które powinno zwalić wszystkich z nóg. Oczywiście dosłownie i w przenośni. Chociaż koszty są wysokie zawsze powinniśmy przeanalizować za i przeciw. Czy czasem nie warto zaryzykować i sprawić sobie więcej przyjemności niż zazwyczaj? Kiedy mamy takie możliwości to na pewno nie powinniśmy zastanawiać się ani chwili i wydać pieniądze rozsądnie, ale zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W końcu do końca życia będziemy wspominać te wspaniałe chwile, które mamy w pamięci i również możemy je odtwarzać oglądając film. Koszty wesela zawsze powinny być przemyślane, ale pamiętajmy, że w tym wszystkim jesteśmy my i powinniśmy czuć się wspaniale.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Koszty wesela, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments on this entry are closed.

Next post:

Previous post:

SEO Powered By SEOPressor