≡ Menu

Na którym palcu pierścionek zaręczynowy

Na którym palcu pierścionek zaręczynowyzdjecie2

To na którym palcu pierścionek zaręczynowy jest noszony stało się ostatnimi czasy jedną wielką debatą internetową i nie tylko. Przyszłe panny młode wręcz żądają jasnych i konkretnych odpowiedzi, które zadowolą je bezgranicznie. W końcu żadna nie chcę dać plamy i popełnić przysłowiowego foux pas. Wszystko musi być jasne i przejrzyste, ale jak to zrobić kiedy każdy ma inne zdanie na ten temat… Przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy nosimy na prawej ręce- palcu serdecznym, natomiast po ślubie możemy zmienić na rękę lewą i ten sam palec jeśli nam to odpowiada. Po ślubie nie ma to już takiego znaczenia jak przed. O to właśnie w tym wszystkim chodzi, dylematy nie mają końca. Jedne panie wolą prawą rękę zaś drugie lewą i temat ciągnie się w nieskończoność.

„Co rodzina to inny obyczaj. U mnie przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy nosimy na tym palcu i ręce, na której mamy ochotę i nikt nie widzi w tym nic nadzwyczajnego. Znowu u mojej znajomej to tylko i wyłącznie w grę wchodzi prawa ręka i palec serdeczny, a po ślubie to również nie ma takiego znaczenia. Nie rozumiem skąd to ogólne poruszenie, w końcu w dzisiejszych czasach każdy może robić co mu się żywnie podoba i nie ma znaczenia, którą rękę oraz palec wybiorę. Nie każdy jest przecież zawsze świadomy, że noszę pierścionek zaręczynowy. Może akurat kupiłam sobie wspaniałą błyskotkę w sklepie jubilerskim? No właśnie! Więc to na którym palcu pierścionek zaręczynowy jest noszony powinno zależeć tylko i wyłącznie od nas samych. Takie jest moje zdanie i nie przejmuję się tym co mówią i myślą inni” opowiada wzburzona Iwonka.

Na którym palcu pierścionek zaręczynowy – co kraj to obyczaj…

W krajach zagranicznych obrączka i pierścionek zaręczynowy nie zawsze mają takie same znaczenie jak w Polsce. Czasami możemy się nieźle zdziwić i to doświadczenie miała polka pracująca w Czechach: „Nosiłam pierścionek zaręczynowy na prawej ręce, palcu serdecznym i co się okazało- każdy myślał, że jestem wdową. U nich takie właśnie ma znaczenie noszenie pierścionka na prawej ręce. Kiedy dowiedzieli się, że to zaręczynowy również byli bardzo zdziwieni jak ja wcześniej. W Czechach nosi się na lewej ręce i to jest oznaką zaręczyn, także jak widać co kraj to obyczaj” komentuje Gabrysia.

W Wielkiej Brytanii natomiast oczywistą sprawą jest, że nosimy pierścionek zaręczynowy na lewej dłoni. Ciekawostką jest również Skandynawia gdzie kobieta nosi od samego początku zaręczyn obrączkę na lewej dłoni, gdzie później w trakcie ceremonii pan młody dokłada drugą identyczną. Także nie ma mowy o osobnym pierścionku zaręczynowym- prawda jaka oszczędność dla męskiej płci? Znowu podobnie jest w tradycji węgierskiej gdzie pierścionek zaręczynowy jest rzadkością, kobieta zakłada od razu obrączkę na lewą dłoń, a po ślubie przekłada ją na prawą. Jak widać to na którym palcu pierścionek zaręczynowy nie stanowi dla niektórych krajów żadnego problemu.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

Wręcz przeciwnie- wszystko mają wspaniale dograne i ustalone trzymając się tradycji  „Jakoś każdy kraj ma ustalone zasady, a u nas zawsze coś jest na rzeczy. Jak nie prawa to lewa, a jak nie lewa to chyba na nogę trzeba nałożyć. Zawsze było, że przed ślubem jest prawda dłoń i serdeczny palec, a po ślubie może być i lewa i prawa- palec obok, ale jeden osobnik coś napisze, a później wszyscy się tego trzymają. W sumie to nie jest to aż tak istotne i jeśli ktoś nie ma pewności niech zrobi jak uważa. W końcu to na którym palcu pierścionek zaręczynowy będzie noszony na pewno nie pozbawi nas życia” komentuje zbulwersowana Jagoda. Pierścionek zaręczynowy jest nieodzownym elementem, który jednoczy ludzi i jest zobowiązujący przed uroczystością zaślubin. Kobieta, która otrzymuje taki pierścionek doskonale wie i zgadza się wyjść za mąż za swojego partnera. Jest to piękna chwila, którą zazwyczaj spędzamy w bardzo uroczystym miejscu, w restauracji lub inny romantyczny sposób. Jest to wspaniała pamiątka na całe życie jak i również w późniejszym czasie ślub i wesele. To na którym palcu pierścionek zaręczynowy mamy założony zależy tylko i wyłącznie od nas samych, zakłada się, że powinna być to prawa ręka, ale decyzja zależy od nas.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)
Na którym palcu pierścionek zaręczynowy, 10.0 out of 10 based on 4 ratings

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor