≡ Menu

Pierwszy taniec piosenki

Pierwszy taniec piosenki

-ważnym elementem

W dniu ślubu i wesela na pierwszy taniec piosenki są pięknym dopełnieniem do całości uroczystości. Jest to czas kiedy patrzymy sobie w głęboko w oczy, reszta gości spogląda na nas z zaciekawieniem, a my delektujemy się sobą i naszą wspólną piosenką. Jest to chwila  przyjemnym sentymentem oraz sprawiająca radość i zadowolenie.

Nic tak nie robi wrażenia jak para młoda tańcząca ulubioną, najlepszą ich zdaniem piosenkę. Goście zbierają się wkoło, a para młoda w środku daje popis swoim umiejętnościom tanecznym. Nie zawsze jednak mamy możliwość wykazania się więc najlepiej jest troszkę improwizować.

„Nie wiem po co jest ten taniec” cytuje Monika słowa swojego męża Sławka. „Marudził mi tak cały czas i nie chciał nawet myśleć o tańcu w trakcie wesela. Nawet nie chodzi o to, że nie umie- bo tak nie jest, ale o sam fakt, że się wstydził przed tak dużą publicznością.

zdjecie1

„Pierwszy taniec piosenki z nim związane to jest dziecinada” -opowiada Monika o następnej wypowiedzi męża. Uważam, że faceci to takie duże dzieci. Udają, że wszystko jest ok, a tak naprawdę trzęsą się ze strachu. Zaciągnięcie któregokolwiek do dentysty to dopiero się przekonacie co może się stać już przed samym wejściem do gabinetu. No i jest jeszcze jakiś ból, np. gorączka, stopni 37 i to jest oczywiście stan, w którym niewiele zostało do śmierci” śmieje się Monika. „ No, cóż nie ma się czym przejmować tylko robić swoje. Tak samo z tańcem. Nie chce to jego problem. Musi się to odbyć i nie ma co dyskutować. Stres minie jak ręką odjął i później jest wszystko ok. Jakby to wyglądało gdyby mój partner nie zatańczył ze mną. Troszkę dziwnie, ale powiem szczerze, że mój miał poważnie na myśli angielskie wyjście w chwili tańczenia piosenki. Dobrze, że mam dar przekonywania”.

Pierwszy taniec piosenki

-jak wybrać odpowiedni utwór?

Kiedy poszukujemy tej jednej, jedynej piosenki na pewno powinniśmy zastanawiać się nad tym razem z partnerem. Jest to bowiem ważne, aby była zgodność w doborze repertuaru. Kiedy nie posiadamy wspólnej piosenki, albo nie przywiązywaliśmy do tego wagi na pewno możemy zastanowić się na spokojnie co podoba się nam obojgu. W tym wszystkim chodzi przede wszystkim o to, aby zarówno pani młoda jak i pan młody czuli się dobrze. Dlatego nic na siłę i naprawdę warto znaleźć coś wspólnego.

Ważne jest również, aby dość wcześnie zacząć zastanawiać się nad piosenką. Jest to ułatwienie dla zespołu, który musi się przygotować do wykonania piosenki.

zdjecie2

„Dużo jest par niezdecydowanych” mówi wokalista zespołu z Polanicy Zdrój. „Jest to ciężkie dla nas, ponieważ nie wiemy na czym stoimy. Pewna para wybrała Pierwszy taniec piosenki, a tydzień później zadzwoniła, że zmienia zdanie i wybiera zupełnie coś innego. Kiedy ćwiczyliśmy już ostateczną piosenkę znowu okazało się, że to nie ta. Kiedy telefon nie zadzwonił tydzień już wiedzieliśmy, że to koniec zmian i na pewno ta będzie idealna. Było z tym trochę zabawy, ale się udało. Tak w ogóle to się dziwię, że pary nie są zdecydowane, przecież powinny mieć jakiś wyjątkowy utwór, który kojarzy się z miłymi chwilami. Oczywiste jest, że najważniejszy jest pierwszy taniec piosenki więc trzeba wybierać z głową. Nie zmienia to jednak faktu, że czasem trzeba być bardziej konkretnym i nie dokładać innym pracy. Odpowiednie przygotowanie piosenki przecież trwa. Inna sprawa jest kiedy mamy w swoim repertuarze dany utwór. Wtedy ułatwia nam to sprawę.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

zdjecie3

Pierwszy taniec piosenki często stawiają nas przed dylematem. Co konkretnie było tak ważne, że utkwiło nam w pamięci w postaci pięknego utworu? Co jest aż tak istotne i co sprawia, że właśnie ta piosenka ma zostać przedstawiona w roli głównej? Pytań i odpowiedzi jest bardzo dużo. Nasze przemyślenia krążą wokół pięknych chwil i przyjemnych momentów. Jeśli naprawdę nie wiemy co zrobić i co zdecydować to może warto zaszaleć przy szybkim utworze. Na pewno zadziwimy nie jednego gościa kiedy wyskoczymy na parkiet wywijając w ekstra szybkim tempie. Możliwości jest naprawdę wiele i mamy duże pole do popisu. Na pewno nie wolno się załamywać tylko twardo przeć do przodu. W końcu to nasz ślub i wesele. Chwile szczęścia i zadowolenia, które powinny trwać do końca naszych dni. Pierwszy taniec piosenki są odzwierciedleniem naszego wewnętrznego „ja” i zawsze powinniśmy o tym pamiętać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Pierwszy taniec piosenki, 10.0 out of 10 based on 1 rating
baner_1_300x250_m

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor