≡ Menu

Rodzicom o zaręczynach

Rodzicom o zaręczynachRodzicom o zaręczynach

Kiedy organizujemy nasz magiczny dzień i nadchodzi chwila kiedy mówimy rodzicom o zaręczynach to reakcje mogą być bardzo różne. Wszystko zależy od ich nastawienia oraz akceptacji naszego partnera. Zazwyczaj wszystko odbywa się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, a rodzice dużo wcześniej wiedzą co się święci.Rodzicom o zaręczynach mówimy wtedy kiedy sami się już zdecydujemy i stwierdzimy, że chcemy razem spędzić resztę życia. Rodzice to nasi przyjaciele i kto jak nie oni powinni pierwsi dowiedzieć się o naszych planach, aby móc cieszyć się razem z nami szczęściem i planami, które chcemy zrealizować w niedalekiej przyszłości.

„My powiedzieliśmy rodzicom o zaręczynach tydzień przed tym jak mój chłopak miał mnie zaprosić na kolację. Wszystko sam przygotowywał, zorganizował, a ja tylko miałam ładnie wyglądać i pachnieć” śmieje się Malwina. „Byliśmy u moich rodziców i u przyszłych teściów i powiedzieliśmy, że mamy niedługo kolację zaręczynową i od razu omówiliśmy spotkanie rodzinne na następny weekend. Oczywiście odbyło się ono u mnie bo taka jest tradycja. Rodzice ucieszyli się bardzo i mówili, że już dawno podejrzewali, że szykuje się wesele w rodzinie. Cieszę się, że wszyscy się polubili. Nie ma nic lepszego jak zgoda panująca w rodzinie.”

Rodzicom o zaręczynach – nie za późno, nie za wcześnie lecz w sam raz…

Kiedy powinniśmy powiedzieć rodzicom, że się zaręczyliśmy lub, że chcemy to zrobić często się zastanawiamy, ale oczywiście nie jest to ciężkie, ani trudne zadanie. Jeśli ktoś ma dobry kontakt z rodzicami to uświadamia ich już dużo wcześniej. Zdarza się również tak, że pary mówią o wszystkim już po samym fakcie.

„Ukrywałam z chłopakiem, że chcemy się zaręczyć. Byliśmy w restauracji na świetnej kolacji, a później na imprezie do białego rana. Następnego dnia mama zobaczyła, że mam pierścionek na ręce i zanim zdążyłam coś powiedzieć już sama się zapytała czy się zaręczyła. Opowiedziałam jej wszystko, cieszyła się, ale też była zdziwiona, że nic nikomu nie powiedziałam. Chciałam żeby mieli świetną niespodziankę i udało się to znakomicie. Od razu poleciała do taty i powiedziała mu, że będzie niedługo ślub. Tato również się ucieszył i życzył mi szczęścia. W sumie u mojego już narzeczonego rodzice zachowali się podobnie. Cieszyli się niezmiernie, ale fakt zatajenia tego był dla nich zaskoczeniem. Dzisiaj jesteśmy już 2 lata po ślubie i wciąż przeżywamy tamte chwile. Kiedy patrzę na zdjęcia i profesjonalnie nagrany film na płycie zawsze zaglądam jak wyglądali rodzice. Byli wzruszeni i szczęśliwi dokładnie tak samo jak my” opowiada zamyślona Weronika.Rodzicom o zaręczynach

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

Rodzicom o zaręczynach warto mówić zawsze wcześniej. Może zdarzyć się i tak, że będziemy potrzebowali ich pomocy albo rady w sprawie idealnych oświadczyn więc warto się nad tym zastanowić. Za wczesne stwierdzenie faktu zaręczyn czy też za późny to nie jest najlepszy pomysł. Kiedy będziemy o tym mówili parę dni przed to wszystko będzie ok. Za wczesne wypowiadanie się sprawi, że rodzicom może wylecieć to z głowy, a tym bardziej kiedy okaże się, że słowa te powtarzane są długo i często i rodzice traktują to na porządku dziennym beż żadnej rewelacji. Za późno znowu może spowodować przykrość rodzicom, którzy zawsze chcą być na bieżąco z nowinkami u swoich dzieci. Dlatego neutralnie będzie idealnym rozwiązaniem- nie za późno, nie za wcześnie lecz w sam raz. Rodzicom o zaręczynach najlepiej powiedzieć oczywiście wtedy kiedy my sami uważamy to za słuszne i najlepsze rozwiązanie, każdy decyduje za siebie i na pewno należy pamiętać o tym, że rodzice muszą dowiedzieć się jako pierwsi o naszych planach i to z pewnością sprawi im wielką przyjemność.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Rodzicom o zaręczynach, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor