≡ Menu

Ruskie wesele

Ruskie weseleRuskie wesele

Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenia w życiu kobiety i mężczyzny, a każde z nich- czy to będzie polskie czy też ruskie wesele jest równie ważne i znaczy bardzo dużo dla młodej pary. Na całym świecie, na każdej uroczystości znajdziemy wiele podobieństw, ale i również różnic w kulturze czy zabawach organizowanych tego dnia. Ruskie wesele to przede wszystkim dobra zabawa, alkohol, tańce- jednym słowem impreza do samego rana jak w Polsce. Oczywiście jak zawsze znajdziemy różnice, które odbiegają od naszych, ale nie zmienia to faktu, że jedne czy drugie jest gorsze, a wręcz przeciwnie- wszędzie bawilibyśmy się znakomicie.„Byłam na ruskim weselu i powiem szczerze, że bawiłam się świetnie do czasu kiedy nie zrobiło się gorąco- chodzi oczywiście o bijatyki, które zaczęły robić się uciążliwe. Było ich chyba ze cztery. Ciągle ktoś do kogoś miał jakieś pretensje. Ostatecznie wszystko się uspokoiło, a ja byłam szczęśliwa. Wcześniej bałam się, że oberwę” śmieje się Anka. „Powiem jeszcze o takiej śmiesznej anegdotce, którą gdzieś słyszałam: w Polsce rzuca się ryżem, a w Rosji rzuca się przechodniami- to jest właśnie ruskie wesele na całego! I coś w tym jest bo już nie raz słyszałam, że tam zawsze muszą się pobić. Dobrze, że chociaż zabawa jest wspaniała i szalona, czasami też odważniejsze są wygłupy jak w Polsce, ale wszystko zależy od danego wesela.”

Ruskie wesele – zwyczaje, obyczaje…

Rosja i pojęcie rozmachu i braku umiaru nie jest im obce. Ich imprezy organizowane są na całego, pełną parą i z pełnym zaangażowaniem. Ciekawym pomysłem jest to, że pan młody musi wykupić pannę młodą, a wtedy żartom i wygłupom nie ma końca. Oczywiście musi również spodziewać się najróżniejszych zadań, które oczywiście musi zaliczyć idealnie, aby oddano mu swoją wybrankę. W trakcie wesela również musi uważać na swoją świeżo poślubioną żonę, aby jakiś przechodzący kolega mu jej nie wykradł i koło znów się zatoczy… pan młody będzie musiał walczyć o nią ze wszystkich sił, a zadania na pewno nie będą proste. Czego na pewno nie zabraknie na rosyjskim weselu? Oczywiście tak samo jak u nas tańców, śpiewów, zabaw, toastów, picia czy ucztowania. Ruskie wesele

„Ruskie wesele jest bardzo podobne do naszego. Bawimy się, tańczymy i fajnie wszyscy ze sobą rozmawiają. Mam koleżankę, która pochodzi z Rosji, ale ma mamę polkę i bardzo się zdziwiła kiedy zapytałam jej o ślub w sobotę. Powiedziała, że u nich imprezy są przeważnie w tygodniu i to nic nadzwyczajnego. Nie tak samo jak u nas, że tylko w soboty. Pytałam czy goście bez problemu dostają wolne, a ona odpowiedziała, że tak. U nich to normalne! To znowu mnie zaskoczyło, ale jak to mówią- co kraj to obyczaj. Moim zdaniem Rosjanie są bardziej odważniejsi od nas. U nich zabawy nie znają wstydu, bez problemu zaglądają kobietom pod spódnicę czy dotykają piersi. U nas by to nie przeszło tak do końca i nawet wódka by nie pomogła” śmieje się Wiktoria. Oczywiście kamerzysta również nie ma żadnych oporów i filmuje wszystko co się da i gdzie się da. Jak to mówią hulaj dusza piekła nie ma!” Wesela są naprawdę różne, a my zazwyczaj cieszymy się, że możemy w nich uczestniczyć. Każda impreza jest wyjątkowa i jedyna w swym rodzaju także jakby nie było na weselu się bawi, a nie narzeka czy wytyka błędy. Chociaż jeśli zdarzają się bójki to już sprawa jest inna.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

Czy polskie wesela zawsze przebiegały zgodnie i pomyślnie? Oczywiście, że nie! To co co nas łączy to przede wszystkim świetna zabawa, dobre jedzenie, picie i to jest najważniejsze. Ruskie wesele jak każde inne ma swoje plusy i minusy, zwyczaje, obyczaje, muzykę, klimat i jest przy tym bardzo urokliwe i zaskakujące.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Ruskie wesele, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor