≡ Menu

Ślub cywilny co potrzebne

Ślub cywilny co potrzebne

Jak wiadomo ślub cywilny co potrzebne oraz to na co powinniśmy zwracać uwagę najlepiej wiedzą pary, które pobierały się w ten sposób. Formalności z tym związane nie są wielkim problemem oraz nie powodują, że musimy rok przed uroczystością załatwiać wszystkie sprawy. Ślub cywilny co potrzebne i to kiedy musimy zacząć załatwiać formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego zależne jest od tego jaki termin będzie odpowiadał nam najbardziej.

Samą chęć zawarcia związku wystarczy zgłosić około miesiąca lub dwóch przed planowanym terminem. Wszystko zależne jest od urzędu, a jak wiadomo w dzisiejszych czasach związek może zostać zawarty w każdym USC w Polsce i nie ma do tego żadnych przeciwwskazań.

„Jeśli chodzi o formalności związane ze ślubem cywilnym to nie ma z tym najmniejszych problemów” opowiada Marta. „Ja poszłam około 1,5 miesiąca wcześniej przed planowaną datą, która założyłam sobie z chłopakiem i termin był jak najbardziej dostępny. Taki ślub jest najlepszy dla par, które akurat w danym czasie nie chcą bądź nie mają pieniędzy na ślub kościelny, a na przykład chcą razem mieszkać i żyć jak prawdziwa rodzina w legalnym związku. Nie wiem co inni o tym myślą, ale tak było w moim przypadku. Nie mamy dzieci i odkładamy sobie spokojnie na wielkie wesele, które mam nadzieję odbędzie się w przyszłym roku. Ślub cywilny co potrzebne i co tak naprawdę jest ważne możemy poczytać w internecie albo po prostu iść do urzędu gdzie na wszystkie pytania odpowie urzędniczka. Takie wyjście jest najlepsze jeśli nie wiemy jak mamy się zorganizować.”

Ślub cywilny co potrzebne – dokumenty…

Jeśli chodzi o dokumenty potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego to nie ma tego dużo, a wręcz przeciwnie- jest to pestka dla nas i przysłowiowa „łatwizna”. Jak wiadomo ślub kościelny zmusza nas do większej organizacji i co za tym idzie- większego stresu. Jeśli chodzi o dokumenty to wystarczy, że weźmiemy ze sobą dowody osobiste oraz skrócony odpis aktu urodzenia. Kiedy ślub zamierza brać osoba rozwiedziona to wszystko jest podobnie jak wyżej plus skrócony odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie. To samo mamy z osobą, której współmałżonek zmarł- wtedy potrzebny jest dodatkowo akt zgonu byłego współmałżonka.  Ślub cywilny co potrzebne i co musi być zawarte jeśli o ślub stara się osoba niepełnoletnia to również skrócony odpis aktu urodzenia, postanowienie sądu rodzinnego, które zezwala na małżeństwo oraz pisemne zapewnienie, że nie istnieją okoliczności, które wykluczają zawarcie małżeństwa. Jak widać dokumentów nie potrzeba wiele, aby zawrzeć związek małżeński. Oczywiście nie zapominajmy o tym co najistotniejsze i najbardziej potrzebne do zawarcia takiego związku. Chodzi mianowicie o świadków- bez nich ceremonia nie może się odbyć. Ola, która wychodziła za mąż dwa lata temu wspomina: „Ja najpierw brałam ślub cywilny, a dopiero później kościelny. Tak jakoś ułożyło mi się w życiu i tak też się stało. Pamiętam jak dziś, że na cywilnym aż tak bardzo się nie stresowałam jak na ślubie kościelnym. Ten pierwszy to minimum formalności i załatwiania, a dopiero później przekonałam się co znaczy profesjonalna i opanowana organizacja. Do śluby cywilnego nie potrzeba wielu papierów, podpisów, spotkań i stresu związanego z tym co może się nie udać. Jest to również bardzo ważna uroczystość, ale ja podchodziłam do niej na luzie. Najlepsze jest to, że świadkowie się spóźnili bo był jakiś wypadek i jechali na około. Tylko ten jeden raz miałam wielkiego pietra i bałam się, że będę musiała poszukać innych osób w zastępstwie” śmieje się Ola. Ślub cywilny jest bardzo ważną uroczystością i sprawia, że stajemy się rodziną w świetlne prawa. Cała uroczystość wywołuje w nas mnóstwo emocji i wrażeń. Jeśli chodzi o formalności oraz to co jest nam niezbędne to na pewno z łatwością wszystko możemy zorganizować i do tego w bardzo krótkim czasie. Ślub cywilny co potrzebne i co sprawi, że wszystko uda się znakomicie jest w zasięgu naszych rąk, a wtedy cała reszta pójdzie jak z płatka.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Ślub cywilny co potrzebne, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments on this entry are closed.

Next post:

Previous post:

SEO Powered By SEOPressor