≡ Menu

Ślub cywilny przysięga małżeńska

Ślub cywilny przysięga małżeńskaŚlub cywilny przysięga małżeńska

Ślub cywilny przysięga małżeńska różni się od tych wypowiadanych w kościele. Podobnie jak przypadku przysięgi składanej w kościele nie musimy uczyć się jej na pamięć. Będziemy powtarzali ją za Urzędnikiem Stanu cywilnego. Ślub cywilny przysięga małżeńska stresuje młodych i zazwyczaj boimy się, aby nie popełnić jakiejś gafy. Jednak nie ma się czym przejmować, ponoć pomyłka czy mała wpadka przynosi szczęście- jeśli oczywiście wierzymy w przesądy, a w sumie film
przez kamerzystę będzie weselszy i mile wspominany.„Przysięga małżeńska zawsze stresuje parę młodą. Nie ma na to reguły i zawsze zastanawiamy się nad tym czy nie popełnimy błędu. Ja miałam sny z tym związane. Mówiłam zupełnie bez sensu i wszyscy się ze mnie śmiali. Dosłownie stres i szok przeżywałam. Kiedy już było po wszystkim ulżyło mi bardzo mocno, a co najlepsze- w ogóle się nie pomyliłam. Tak samo jak mój mąż. Jak widać zawsze stresujemy się na zapas, a później wszystko przebiega zgodnie z planem. Słowa przysięgi są przecież bardzo łatwe i powtarzamy je po urzędniczce. Co do samej przysięgi to bardzo mi się podobają i sprawiają, że czuję się jakoś tak lepiej. Nie wiem czym to jest spowodowane. Chyba po prostu przemawiają do mnie. Ślub cywilny przysięga małżeńska to po prostu wielkie emocje, szczęście i chwile, które pozostają niezastąpione. Uważam, że każda składana przysięga ma ogromne znaczenie oraz, że nie liczą się nasze zwyczajne, ludzkie pomyłki, ale to co ma dla nas największe znaczenie i chwile kiedy patrzymy sobie w oczy mówiąc piękne słowa” twierdzi Małgosia.

Ślub cywilny przysięga małżeńska – słowa chwytające za serce…

„Świadomy/a praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z (imię panny młodej, pana młodego) i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.”

Są to bardzo ważne słowa dla oby dwóch stron i znaczenie ich jest głębokie i prawdziwe. Wstępując w związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego właśnie tymi słowami przyrzekamy sobie wzajemnie miłość i wspólne, szczęśliwe życie. Ślub cywilny przysięga małżeńska są ukoronowaniem i przystąpieniem do wspólnego życia. Na samym końcu urzędniczka mówi: „Wobec zgodnego oświadczenia obu stron, złożonego w obecności świadków, oświadczam, że Związek Małżeński (pani, pana…) został zawarty zgodne z przepisami. Jako symbol łączącego Państwa związku wymieńcie proszę obrączki.”Ślub-organizacja

„Dokumentem, który stwierdza fakt zawarcia Związku Małżeńskiego jest Akt Małżeństwa sporządzony w Księdze Małżeństw pod nr … proszę Państwa o podpisanie tego aktu.” Tak właśnie wygląda cała ceremonia, która trwa zaledwie dwadzieścia minut. Później młodzi podpisują dokumenty i szczęśliwie podążają na skromną uroczystość, aby uczcić zawarcie związku małżeńskiego.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

Ślub cywilny przysięga małżeńska jest dla młodych bardzo ważnym przeżyciem. Słowa, które wypowiadamy są bardzo ważne i stanowią sedno sprawy. Wypowiedziane do siebie nawzajem, w gronie świadków, zgromadzonych gości i urzędnika stają się prawomocne i sprawiają, że od tej chwili jesteśmy mężem i żoną.

„Słowa przysięgi są piękne i bardzo mi się podobają” opowiada Milena. „Znowu na moim mężu nie robią aż tak wielkiego wrażenia, ponieważ uważa, że to co się mówi w kościele ma sens i jest naprawdę ważne. Rozumiem go i też tak uważam, ale skoro wzięliśmy jak na razie ślub cywilny to również szanujmy tamtą przysięgę, która różni się od kościelnej. Obie są ważne oraz obie powinniśmy traktować z szacunkiem. Kiedy weźmiemy ślub kościelny na pewno będziemy spełnieni w stu procentach. Super, że przysięga małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego jest bardzo zrozumiała, prosta i zarazem dająca do myślenia. Przemawiają do mnie bardzo mocno i uważam, że są najważniejsze- w końcu raz wypowiedziane sprawiają, że stajemy się małżeństwem.”

Każdy ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem i sprawia, że czujemy się wspaniale, wyjątkowo i w pełni szczęścia. Ślub cywilny przysięga małżeńska to krok do nowego, wspólnego życia wspólnie spędzonych chwil i pełnej satysfakcji.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Ślub cywilny przysięga małżeńska, 10.0 out of 10 based on 1 rating
baner_1_300x250_m

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor