≡ Menu

Zaręczyny obyczaje

Zaręczyny obyczajeZaręczyny obyczaje

Zaręczyny obyczaje panujące podczas tego ważnego dnia są bardzo istotne i fakt, że się powiela świadczy o tym, że nasza tradycja wciąż trwa i nie zanika z dnia na dzień. Każdy z nas może oczywiście stworzyć własną wizję zaręczyn, ale prawda jest taka, że podstawowe elementy nigdy się nie zmienią. Zaręczyny obyczaje to przede wszystkim pierścionek zaręczynowy, kwiaty, romantyczna kolacja czy wyznania miłości drugiej połówce. Później jest to już spotkanie z rodzicami i przyszłymi teściami gdzie wszyscy wspólnie cieszą się szczęściem młodych…„Jest wiele pomysłów związanych z zaręczynami. Pewnie w każdym przypadku chodzi o to samo. Wręczenie pierścionka, romantyczna kolacja itd. Jak dla mnie wszystko było tak jak być powinno i nic bym nie zmieniała. Spotkanie rodzinne również się odbyło w miłej atmosferze więc czego chcieć więcej. Jeśli chodzi o obyczaje to w każdej rodzinie jest podobnie chociaż zdarzają się różne wyjątki. Wszystko przechodzi z pokolenia na pokolenie, a tradycja jest najważniejsza” mówi Magdalena.

Zaręczyny obyczaje – tradycja…

Zaręczyny to jedne z takich dni, na który czekamy całe życie. W dzisiejszych czasach młodzi mają coraz to nowsze pomysły na spędzenie tych romantycznych chwil, ale nie oznacza to wcale, że tradycja odchodzi w zapomnienie. Przyjęło się, że to mężczyzna organizuje oświadczyny i wręcza swojej kochanej dziewczynie pierścionek zaręczynowy. Jest to tradycja znana od lat, ale coraz częściej zdarza się tak, że to kobieta przejmuje pałeczkę i bierze wszystko w swoje ręce. Kolejnym ważnym elementem jest fakt, że kolacja zaręczynowa zawsze powinna odbywać się w domu przyszłej panny młodej, a nie odwrotnie. Oczywiście rodzice dziewczyny organizują wszystko, a znowu pan młody ma za zadanie wręczyć przyszłej żonie i teściowej kwiaty, a gospodarzowi domu alkohol w postaci wódki czy wina.Zaręczyny obyczaje

Zaręczyny obyczaje i kolejny element mówi, że zaręczyny powinny odbyć się między daniem głównym i deserem i najlepiej w porze obiadowej. Oczywiście impreza może trwać do samego rana jeśli termin zostanie ustalony na dzień wolny od pracy czy innych obowiązków. Kolejną tradycją jest to, że kiedy dziewczyna otrzyma już pierścionek zaręczynowy powinna zacisnąć lewą dłoń, a oznaczać to będzie szczęście w związku i małżeństwie. Kiedy znowu coś się nie powiedzie i młodzi odwołają zaręczyny w żadnym wypadku dziewczyna nie powinna oddawać pierścionka chłopakowi, a on nie powinien się tego domagać, ponieważ ściągnie na siebie nieszczęście. Pierścionek również nie powinien posiadać perły, bo według starochińskich wierzeń przynosi pecha, łzy i smutek.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

„Jeśli chodzi o mnie to nigdy nie przywiązywałam wagi do tych wszystkich obyczajów i przesądów. Nawet się w to nie wgłębiałam, a mój chłopak to tym bardziej. Zaręczyliśmy się w restauracji, a w następny weekend spotkali się nasi rodzice. Słyszałam, że rodzice nie powinni spotykać się pierwszy raz na oświadczynach, ale np. w restauracji na spotkaniu zapoznawczym, a dopiero później na uroczystości. Oczywiście ja się tym nie przejmuję i to było ich pierwsze spotkanie. Pewnie są osoby, które wierzą w to wszystko, ale nie ja. Jestem po ślubie dobrych 7 lat i cały czas szczęście pląta się pod moimi nogami. Nie mogę na nic narzekać. Fajnie jest podtrzymywać tradycję i ja uważam, że to zrobiliśmy mniej świadomie lub więcej. Przecież właśnie pierścionek zaręczynowy czy kolacja we dwoje to już jest tradycja, która przechodzi z pokolenia na pokolenie od wielu lat. Po jakimś czasie dopiero doszły dodatkowe atrakcje jak zdjęcia czy filmowanie, a tak wszystko zostaje takie jak było.” mówi Irenka.

Zaręczyny to piękne chwile, które są naszym wspomnieniem do końca życia. Jeśli chodzi zaś o zaręczyny obyczaje i podtrzymywanie tradycji to jest to piękna sprawa, która warta jest uwagi i szacunku młodego pokolenia.Zaręczyny obyczaje

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Zaręczyny obyczaje, 10.0 out of 10 based on 1 rating
baner_1_300x250_m

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor