≡ Menu

Zaręczyny po angielsku

Zaręczyny po angielskuZaręczyny po angielsku

Zaręczyny po angielsku są bardzo podobne do naszych, narodowych. Miłość nie wybiera więc doskonale zdajemy sobie sprawę, że może nas spotkać wszędzie- nawet w Anglii.  Uczucie polsko- angielskie cechuje się z jednej strony oryginalnością, a z drugiej uświadamiają jak ważna jest inna kultura,  co za tym idzie- jak istotne są kompromisy i zrozumienie drugiego człowieka.

Zaręczyny po angielsku możemy porównać do angielskiego tortu weselnego. Pyszny, owocowy z rodzynkami, migdałami, wiśniami i marcepanem. Każda para mieszana kulturowo codziennie uczy się nowych zwyczajów swojego partnera i to jest podstawa do udanego związku.

Magda, która ma narzeczonego z Anglii opowiada: „Jeśli chodzi o zaręczyny z angielskim chłopakiem to każdy zna tradycję polską, a jeśli chodzi o tą drugą to na przykład mówi się, że dla kobiety pechowe jest jeśli mężczyzna ma te same inicjały co ona. Jeśli nie nastąpi zmiana inicjałów to oznacza to zmianę na gorsze. Oczywiście ja się tym nie przejmowałam bo jestem wychowana inaczej, ale angielskie kobiety przed zaręczynami sprawdzają czy się zmienią te literki czy też nie. Jest parę zwyczajów, które różnią się od naszych, ale ogólnie wszystko łączy się ze sobą i przypomina zaręczyny takie jak u nas. Mój narzeczony wyjechał z Anglii i wszystko organizowaliśmy  w Polsce więc nie było nic nadzwyczajnego. No może zdziwiłam się tylko tym, że zamówił profesjonalnego kamerzystę, który wszystko filmował. Film co prawda jest krótki, ale bardzo treściwy” śmieje się Magda.

Zaręczyny po angielsku – polsko- angielski kompromis…

Zaręczyny to chwila kiedy para młoda skupiona jest tylko i wyłącznie na sobie. W każdym państwie tak samo jak u nas młodzi poznają się, zakochują, spędzają wspólnie czas, a kiedy zaczynają rozmyślać o wspólnej przyszłości zaręczają się, a później biorą ślub.Zaręczyny po angielsku

„Moja mama mieszkała wiele lat w Anglii, a ja w Polsce z tatą. Kiedy do niej jeździłam poznałam chłopaka, który również ma korzenie polskie. Zaczęliśmy się spotykać i nawet nie wiem kiedy przeprowadził się do Polski i zamieszkaliśmy razem. Śmiał się zawsze kiedy wspominałam, że to ja się mu oświadczę. Zawsze powtarzał, że lepiej nie bo to jego zadanie oraz, że angielskie dziewczyny w jego rodzinie nigdy nawet nie pomyślały o czymś takim. Powiedział, że sam się oświadczy i tak będzie najlepiej oraz, że będą to zaręczyny po angielsku i po polsku – pół na pół bo w sumie za dużo różnicy to nie ma. On mi tak powiedział, a ja dokładnie nie wgłębiałam się w zwyczaje angielskie bo nie miałam takiego powodu. Zawsze wiedziałam, że będę mieszkała w Polsce, będę tutaj się zaręczała i brała ślub i tak jeż się stało” mówi Wiktoria.

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

Zaręczyny po angielsku nie zawsze jednak muszą być idealne. Tyle ile jest ludzi tyle też jest zwyczajów i nikt nam nie zapewni, że będzie to wspaniałe przeżycie. Wszystko zależy od człowieka, z którym chcemy się zaręczyć.

„Ja to miałam przygodę życia kiedy spotkałam na swojej drodze chłopaka z Anglii. Przyjechał do Polski na studia, a ja się zakochałam bez opamiętania. Szybko jednak stwierdziłam, że taka miłość nie jest dla mnie. Chłopak nie okazywał mi za dużo zainteresowania, nie było namiętności, romantycznych chwil we dwoje itd. Najchętniej siedziałby w knajpie i pił piwko, a ja nie wyobrażałam sobie takiego życia. Kiedy zerwaliśmy ze sobą on pewnego dnia przyszedł z pierścionkiem zaręczynowym. Oczywiście nie zgodziłam się i skończyłam raz na zawsze tą znajomość. Jak widać nie wszystko jest takie jak sobie to wyobrażamy” twierdzi Ilona.  Zaręczyny to chwile, które powinny być najwspanialsze w naszym życiu. Powinien temu towarzyszyć odpowiedni nastrój, dobry klimat, atmosfera, moment kiedy stwierdzimy, że już na zawsze chcemy być razem. Nie ma znaczenia czy są to zaręczyny po angielsku czy po polsku, ważne jest przede wszystkim uczucie dwojga ludzi i ich wzajemna relacja.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Zaręczyny po angielsku, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

Comments on this entry are closed.

SEO Powered By SEOPressor