≡ Menu

Zaręczyny rodzice co powiedzieć

Zaręczyny rodzice co powiedziećZaręczyny rodzice co powiedzieć

Kiedy nadchodzi tak ważny dzień jak zaręczyny rodzice co powiedzieć im i jak się zachować tego dnia jest czasami wielką niewiadomą, a jeszcze innym razem stresem, który ciężko pokonać. Wszystko zależy od naszego opanowania i lekkości bycia. Ze stresem można walczyć i z brakiem pomysłów na ten dzień również.Zaręczyny rodzice co powiedzieć zastanawia się wiele przyszłych par młodych. Chyba największą rolę odgrywa tutaj chłopak i to właśnie on musi poprosić rodziców swojej wybranki o rękę córki- jeśli praktykuje takie metody. Jak wiadomo młodzi odbywają zaręczyny wcześniej, a kolacja to tylko formalność i coraz mniej par praktykuje pytanie pt: „Czy mogę poślubić państwa córkę.”

„Prawda jest taka, że już dziś chyba żaden chłopak nie prosi rodziców o rękę ich córki. To znaczy jest spotkanie rodziców i tak dalej, ale nie ma oficjalnego proszenia. Może się mylę, ale tak jest z młodzieżą w moim wieku. W sumie młodzi sami podejmują taką decyzję, a kobieta i mężczyzną chwile po zaręczynach spędzają sami. Później wyznacza się termin spotkania z rodzicami i można się bliżej poznać i porozmawiać o tym właśnie, że ich dzieci się zaręczyły i planują wspólną przyszłość. Miło będzie jeśli chłopak przyniesie bukiet kwiatów dla przyszłej teściowej i oczywiście swojej narzeczone, a teściowi wódkę czy dobre wino. Tak to właśnie wygląda teraz i nikt nie prosi już rodziców o rękę córki czekając w nerwach na to co odpowiedzą. Ciekawie by było gdyby biedny chłopak był nagrywany na kamerę dla potomności- to dopiero stres” śmieje się Ewelina.

Zaręczyny rodzice co powiedzieć – moment kulminacyjny…

Oczywiście zdarza się i tak, że para nie jest aż tak nowoczesna i mężczyzna prosi o rękę swojej dziewczyny. Jeśli nadchodzi już taka chwila to najlepszym rozwiązaniem będzie zrobić to zaraz po przybyciu we wspólnym gronie. Możliwe, że obecność rodziców przyszłego pana młodego będzie sprawiała, że będzie się mniej stresował. Jeśli tak to dobrze, a jeśli będzie na odwrót to najważniejsze, aby zachować spokój i być opanowanym. Każdy zastanawia się co powiedzieć w takiej chwili i jak się zachować. Oczywiście regułek jest wiele więc każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Najbardziej oczywista to : „Kocham Państwa córkę i chciałbym się z nią ożenić, czy wyrażają Państwo zgodę?” Teksty niczym z encyklopedii, ale dla niektórych idealny. Najlepiej mała pary, które dobrze się znają i również znają swoich teściów- zadanie wtedy jest ułatwione i nikt nie ma wątpliwości co do uczuć przyszłych małżonków i akceptacji przez rodziców.Zaręczyny rodzice co powiedzieć

 


-= Organizujesz Ślub i Wesele? =-

Potrzebujesz Film z Wesela? Poproś o Wycenę:

Przejrzyj pełna oferta na Filmowanie ślubu i Wesela - 2 kamery - Gwarancja, Bezpieczeństwo i Niesamowity Efekt

„Jeśli chodzi o zaręczyny rodzice co powiedzieć i jak się zachować to ja nie miałam z tym problemów. Przewaga jest zawsze kobiet bo to u nich odbywa się spotkanie no i to mężczyzna musi się wykazać i nie dać plamy. U mnie i mojego Karola wszystko odbywało się normalnie, ponieważ nasi rodzice świetnie się znają, a my spotykaliśmy się już parę dobrych lat. Wszystko było świetnie zorganizowane, panowie już kilkanaście razy pili wódkę razem więc nie była to żadna nowość. Chodziło po prostu o oficjalne spotkanie. Ślub planujemy zimą- pod koniec roku, a teraz latem mamy jeszcze czas na wspólne wakacje i spokojne przygotowania do tego ważnego dnia” opowiada Milena.

Zaręczyny to ważnym moment w życiu młodych ludzi. Oczywiście dopełnieniem do tego szczęścia są rodzice, bez których nie byłyby to tak wspaniałe i zjawiskowe chwile. Bardzo ważne jest co powiemy i jak powiemy, ale najważniejsze, aby było to wypowiedziane z głębi serca, bo zaręczyny rodzice co powiedzieć i jak to zrobić, aby wypadło dobrze stanowi sens tylko wtedy kiedy jest szczere i prawdziwe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
Zaręczyny rodzice co powiedzieć, 6.0 out of 10 based on 4 ratings

Comments on this entry are closed.

Next post:

Previous post:

SEO Powered By SEOPressor